Johan Petter Johansson Triplex
2020-01-31
727090
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
JOHAN PETTER JOHANSSON, "Triplex" arbetslampa, omkring 1930/40-tal, vitlackerade teleskoparm samt vinklingsbar skärm, längd 145-305 cm
HISTORIK
Modellen formgiven 1919
Skador: Bruksslitage/patina, fungerar vid inskrivningstillfället
Ingår i temaauktionen "Light Up The Dark"
Fungerar vid inskrivningstillfället, patina