Johan Erik Höglander bankett
Klubbat för:
12 000 SEK
15 000 SEK
JOHAN ERIK HÖGLANDER (stolmakare i Stockholm 1777-1813): Bankett, gustaviansk, skuren dekor, vitmålad, Stockholms stolmakarämbetes sigill, signerad IEH, sitthöjd 44, längd 64 cm
Sltage skador och sprickor
726857
2020-01-26