Taklampa
2020-01-27
726844
| Klubbat belopp | 550 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TAKLAMPA, 1930-tal, skärm i frostat glas med dekor av
sjöjungfrur, behängd med droppförmade prismor, höjd ca 55, diamater ca 60
Bruksslitage, innerkupan med en spricka