Tallrikar porslin Kina
2020-01-23
726458
| Klubbat belopp | 500 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TALLRIKAR, 5 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i famille rose med blommor och blad, diameter ca 23 cm
Smärre nagg förekommer, dekor med slitage och delvis bortfall