Curt Fischer
2020-02-02
726381
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 500 SEK |
CURT FISCHER, vägglampa, Midgard, 1930-tal, Ronneberger & Fischer, Thüringen, Tyskland, stämplad Midgard D.R.G.MD.R.P Ausl. Pat, lackerad metall, saxledad arm samt vinklingsbar skärm, max längd ca 121 cm, diam på skärm ca 19 cm.
Slitage, senare lackering, ej funktionstestad.