Dräktvärja 1700-tal
2020-01-22
725966
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 250 EUR |
DRÄKTVÄRJA, Mellaneuropa, 1700-talets slut,
fästet, handbygeln samt parerplåten i mässing, tvåeggad klinga, dubbla parerplåt, klingans längd 79 cm., längd 94,5 cm.
Slitage, lagningar, anlupen klinga