Gino Vistosi taklampa
2020-01-31
725429
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
GINO VISTOSI, taklampa, 1960/70-tal, Murano, Italien, glas med blått överfång i form av hatt, höjd ca 34, diameter 43 cm
Ingår i temaauktionen "Light up the Dark"
Bruksslitage, smärre nagg vid sladdfästet, ej funktionstestad