Bägare Södertälje
2020-01-22
725414
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
BÄGARE, av Johan Hedman, Södertälje 1764, delvis förgylld, kälad fasetterad fot, vågband, upptill graverad band- och blomdekor samt initialer, höjd ca 18 cm, vikt ca 390 g
Slitage