Edward Hald skål
2020-02-01
725152
| Klubbat belopp | 1 100 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
EDWARD HALD (1883-1980), skål, slipgraal, dekor av spiralvridna ränder i blått, otydligt signerad Orrefors Graal Edward Hald Graal, diam ca 18,5, höjd ca 8 cm
Bruksslitage, repor i botten