Karotter silver Danmark
2020-01-22
725129
| Klubbat belopp | 2 800 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
KAROTTER, 5 dlr, silver, Köpenhamn, 1930/40-tal, kontrollstämplade JS, bl a, med träskaft, diameter ca 9-14 cm, vikt ink träskaft ca 773g
Bruksspår, bucklor förekommer