Ewa Rudling

Ewa Rudling
Ewa Rudling
Ewa Rudling
Ewa Rudling

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

EWA RUDLING (född 1936): "Charlotte Rampling - Antibes 1975", signerad och numrerad Ewa Rudling 2/30 på baksidan, c-print, ca 45x30 cm,

Ewa Rudling om CHARLOTTE RAMPLING:
- En av världens vackraste kvinnor. Enkel engelsk elegans. Till att börja med var Charlotte kylig och formell och uppmuntrade inte till närmare bekantskap. Men hon öppnade upp, hade en befriande humor och gick med på alla mina idéer. Otaliga unga geniers idol.

HISTORIK:
Charlotte Rampling, född 5 februari 1946 i Sturmer, Essex, är en brittisk fotomodell och skådespelare.
Fick sitt stora genombrott 1974 för sin roll i Nattportiern.
Tidigare gift med den franske musikern Jean Michel Jarre och nu bosatt i Paris.

Oramad

724802

2020-01-27