Kaffeservis
2020-01-21
724747
| Klubbat belopp | 2 800 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
KAFFESERVIS, 3 dlr, silver, 1900-talets första hälft, sannolikt Finland, kaffekanna, gräddkanna samt sockerskål, svenska kontrollstämplar, höjd mellan ca 7-22 cm, vikt ca 750 g
Bruks och åldersrelaterat slitage