Lockurna Kina 1900-tal
2020-01-26
724396
| Klubbat belopp | 550 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-tal, balusterformad, polykrom dekor i emaljfärger, järnoxid samt sepia, kalligrafi, med fyra karaktärers märke, höjd ca 41 cm
Locket med nagg