Taklampa
2020-01-19
723679
| Klubbat belopp | 450 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
TAKLAMPA, tidigt 1900-tal, 3 ljuspunkter kupa och kopp i alabaster, höjd ca 40, diameter 49 cm
Koppen lagad och med nagg, 2 sprickor i kupan, värmefläck, funktionen garanteras ej, slitage