Servisdelar Kina 1700-tal
2020-01-19
723632
| Klubbat belopp | 3 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TALLRIKAR samt UPPLÄGNINGSFAT, 13 dlr, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått, tallrikar med diameter ca 23 cm, fat med diameter 38 cm.
Flertalet med nagg, hårsprickor, slitage.