Golvur
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BIRGER EKMAN, tillskrivet, golvur, Mjölby Intarsia, 1940-tal, delvis fanerat med alm, intarsiadekor av figurscener, skåpsdörr med bakomliggande hyllinredning, bredd 37 cm, djup 20,5 cm, höjd 176 cm.
Slitage, fanerskador, krackelyr.
723555
2020-01-24