Bordslampor alabaster
2020-01-17
723215
| Klubbat belopp | 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BORDSLAMPOR, 1 par, 1900-talets första hälft, alabaster, ovoida och gultonade glaskupor, blästrad och etsad dekor, höjd ca 51 cm
Kupor och fötter ej sammanhörande original, nagg