Ring 18K
2020-01-19
722113
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
RING, 18K, tvåfärgad, otydliga svenska stämplar, oval fasettslipad smaragd, krans med diamanter med äldre slipning ca 0.40 ct, stl ca 17.5 jmfr 55, vikt ca 1.5 g
Flertalet svaga klor. Smaragd med nagg på gördel. Gravyr.