Takampel empirestil
Klubbat för:
3 000 SEK
2 000 SEK
TAKAMPEL, 1800-talets slut, empirestil, stomme i mässing, för 6 ljus samt sparljus, behängd med olikslipade prismor, blå skål, höjd ca 60, diameter 50 cm
PROVENIENS: Stopalo
Renoverad och kompletterad
721293
2020-01-12