Ljuskrona 1800-tal
2020-01-15
721185
| Klubbat belopp | 4 200 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
LJUSKRONA, 1800-talets slut, oscariansk, 8 ljusarmar, stomme i mässing, behängd med olikformade slipade prismor, höjd ca 81, diameter 43 cm
Nagg kan förekomma