Ikon
2020-01-09
721050
| Klubbat belopp | 2 800 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
IKON, Det allseende ögat, Centrala Ryssland, 1800-talets slut, tempera och olja, samt förgyllning på pannå, ca 30 x 26 cm
Omfattande bortfall av kredring och färg i kanterna, krackelyr, resningar, slitager