Vaser Kina 1900-tal
2020-01-12
720979
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
VASER, 1 par, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, famille verte, kvadratisk form, dekor av vattenlotus, krysantemum, pioner samt prunus i emaljfärger och sepia, botten med Kangxis sex karaktärers märke, höjd ca 51 cm