Bojan Kina 1700-tal
2020-01-10
720786
| Klubbat belopp | 500 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
BOJAN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), ovoid form, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, höjd ca 23 cm
Större spricka, locket med nagg