Gunnar Nylund vas

Gunnar Nylund vas
Gunnar Nylund vas
Gunnar Nylund vas
Gunnar Nylund vas
Gunnar Nylund vas
Gunnar Nylund vas
Gunnar Nylund vas
Gunnar Nylund vas
Gunnar Nylund vas
Gunnar Nylund vas
Gunnar Nylund vas
Gunnar Nylund vas

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GUNNAR NYLUND, vas, Rörstand 1950-tal, harpälsglaserat stengods, glasyr i brunt, signerad R SWEDEN GN, höjd ca 39 cm

Glasyrdefekt, andrasortering, nagg vid botten

720640

2020-01-08