Taklampa
2020-01-17
720466
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 7 000 SEK |
TAKLAMPA, Sputnikmodell, 1900-talets andra hälft,stomme i mässing, åtta ljuspunkter, vita opaka glaskupor, diameter ca 42 cm, höjd ca 132 cm.
Bruksslitage, ej funktionstestad.