Såssnipa i slver
2020-01-06
720429
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
SÅSSNIPA, silver, förgylld inuti, Sven Pihlgren, Jönköping 1785, höjd ca 14 samt längd 16 cm, vikt ca 214 g
Foten stukad, bruks och åldersrelaterat slitage