Schatull
Klubbat för:
500 SEK
1 000 SEK
SCHATULL på benställning, tidigt 1900-tal, sannolikt England, stomme i mahongy. samt mahognyfanér, 4 utdragabara lådor samt uppfällbara klaffar med ställ för glas, på hjultrissor av mässing, höjd ca 77, 54x48 cm utfällt, bredd ca 108 cm
Bruksslitage, mindre märken och repor kring fanér
720258
2020-01-05