Ljuskrona 1900-tal
2020-01-05
720204
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-tal, rokokostil, 6 ljusarmar, stomme i mässing, behängd med olikformade slipade prismor i klarglas, höjd 85, diameter 48 cm
Senare elektrifierad, nagg på prismor kan förekomma, ett låtsasljus saknas