Zarf 1-par, silver osmanskt
2019-12-28
719232
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
ZARF, silver, 1-par, för moccakoppar, förgyllda, Osmanska riket, sultan Abd Al-HAMID II, omkring 1876-1909, höjd ca 6, diamter ca 12 cm, total vikt ca 41 g
Porslin med sprickor och lagningar