Fotogenlampa
2019-12-25
718108
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
FOTOGENLAMPA, väggupphängd, omkring sekelskiftet 1800 /1900, Sverige, mässing, brännarglas, flamskydd, höjd med glas ca 49 cm
Slitage. Skruvar i påse medföljer.- Brännarglas med smärre nagg i mynning