Pall sengustaviansk
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PALL, sengustavianskt stockholmsarbete, omkring 1800, träskuren björk, skurna fleuroner och bandfläta, kanelerade ben, vitmålad, höjd ca 43, 49x31 cm
Åldersrelaterat slitage, lagningar, senare bemålning, skadad klädsel
717755
2019-12-29