Skålfat Kina 1700-tal Famille rose
2019-12-25
717726
| Klubbat belopp | 550 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SKÅLFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oval form, famille rose, längd ca 34 cm
Dekoren med omfattande slitage, kantlagning