Gustaf Möllenborg Stockholm armring 18K
2019-12-29
717374
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 16 000 SEK |
GUSTAF MÖLLENBORG, Stockholm, 1800-tal, 18K, rödguld, stel öppningsbar armring, delvis genombruten dekor, rosenslipade diamanter, emaljerad dekor i mörk blått, integrerat lås med säkerhetskedja, diam ca 60 mm, vikt ca 39.9
Bortfall guld på ett vridet dekorelement. Emaljbortfall. Diamanter med naggar.