Snedklaffsekretär 1700-tal barock
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SNEDKLAFFSEKRETÄR, 1700-tal, barock, fanérade med olika trädslag bl.a. valnöt, ek, m.m., intarsia dekor, beslag i brons, höjd ca 106, 108x65 cm
Senare beslag, slitage, sprickor, senare lås, fanerbortfall, lagningar, klaffen är låst. Nyckel saknas
716994
2019-12-22