Dekorelement empire
2019-12-18
715443
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
DEKORORNAMENT, 1 par, 1800-tal, empire, föreställande stiliserade fabeldjur s k psychopomper, förgylld och bronserad träskuren dekor, höjd ca 54 cm
Torrsprickor, senare bronsering med spår av underliggande polerat guld