Vaser / urnor Satsuma
2019-12-20
715383
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 800 SEK |
VASER / URNOR, 1 par, Satsuma, Japan, omkring år 1900, målad, delivs förgylld, dekor av figurer och blomster, höjd 31,5 cm
En med lagning på undersida, ställvis krackelyr