Eric (Erik) Söderholm
2019-12-21
715145
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
ERIC (ERIK) SÖDERHOLM, gräddkanna / mjölkkanna, silver, Härnösand, empire, 1832, delvis godronnerad, uppsvängd hänkel, höjd 15 cm, vikt 164 gram.
Åldersrelaterat slitage, bucklor.