Brudkrona förgyllt silver
2019-12-20
715140
| Klubbat belopp | 1 400 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
BRUDKRONA, förgyllt silver, med odlade saltvattenpärlor, Bengt Hallberg Guldvarufirma, Köping 1960, höjd 10 cm
Något ärgade stämplar, en pärla utbytt och gulnad