Ljuskrona
2019-12-17
714954
| Klubbat belopp | 7 000 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
LJUSKRONA, omkring år 1900, 3 ljusarmar, sammanlagt 6 ljuspunkter, glasklockor och stavar, höjd ca 106, diameter 65 cm
Skador, nagg, prismor saknas, lösa prismor medföljer