Lars Pirak kniv Jokkmokk

Lars Pirak kniv Jokkmokk
Lars Pirak kniv Jokkmokk
Lars Pirak kniv Jokkmokk
Lars Pirak kniv Jokkmokk
Lars Pirak kniv Jokkmokk
Lars Pirak kniv Jokkmokk
Lars Pirak kniv Jokkmokk
Lars Pirak kniv Jokkmokk
Lars Pirak kniv Jokkmokk
Lars Pirak kniv Jokkmokk

Klubbat för:

7 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

LARS PIRAK, halvhornskniv, Jokkmokk, signerad Lars Pirak, slida i graverad horn samt läder, skaft, i masurbjörk, horn samt stålinlägg, blad i stål stämplat Vettasjärvi, längd ca 23 cm

Ingår i temaauktionen "Duodji"

Smärre slitage

714159

2019-12-30