Gräddkannor silver
2019-12-13
713543
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
GRÄDDKANNOR, 3 st, 1800- och 1900-tal, silver, empire och empirestil, delvist kaskformade, uppsvängda hänklar, invändigt förgyllda, märkta 1829, 1854 och 1902, höjd ca 8,5-10 cm, total vikt ca 414 g
Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet