Gräddkanna silver Köpenhamn
2019-12-13
713542
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
GRÄDDKANNA, silver, Frederik VI, empire, blad och roccailledekor, stämplad IM, probör Christian Olsen Möller, Köpenhamn 1833, höjd 15 cm, vikt 173 g
Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet
Mindre bucklor, ngt skev fot