Tallrikar silver 1700-tal rokoko
2019-12-13
713420
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
DESSERTTALLRIKAR, 1 par, silver, 1700-talets början, rokoko, kontuerat brätte, stämplade NAP 710 (Neapel 1710), diameter 18 cm, ej tillhörande schatull medföljer
Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet