Edward Hald fiskgraal
2019-12-13
713249
| Klubbat belopp | 3 600 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
EDWARD HALD (1883-1980), vas, Orrefors, fiskgraal, dekor av fiskar och sjöväxter i grönt underfång, signerad Orrefors Graal, daterad 1945 R Edward Hald, höjd ca 13,5, diamater ca 17 cm
Repor vid undersida