Gräddkanna silver
2019-12-13
713022
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
ADOLF ZETHELIUS, möjligen, gräddkanna, silver, empire, godronerad, fotring med eklövsdekor, uppsvängd hänkel, invändigt förgylld, stämplad Stockholm 1842, höjd 15,5, vikt 316 g
Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet
Mindre bucklor