Kaffekanna silver kopia efter Nils Grubb
Klubbat för:
10 500 SEK
7 000 SEK
KAFFEKANNA, silver, rokokostil, kopia efter Nils Grubb Hudiksvall, stämplad GH Markenius Stockholm 1956, höjd med trähandtag 28 cm, vikt 1056 g
Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet
Mindre ytslitage
712985
2019-12-13