Sockerskål och gräddkanna sterlingsilver
2019-12-13
712774
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
SOCKERSKÅL, på fasad fotring, stämplad A & J Zimmerman, Birmingham 1909, GRÄDDKANNA, på kulfötter, London 1778, sterlingsilver, godronerade liv, spår av invändig förgyllning, höjd 9,5 cm, vikt 583
Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet