Sockerskål sterlingsilver Georg III
2019-12-13
712694
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SOCKERSKÅL, sterlingsilver, Georg III, graverad dekor, på kulfötter, uppsvängda hänklar, stämplad Alice & George Burrows London 1806, höjd 12, längd 19 cm, spår av invändig förgyllning, vikt 250 g
Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet
Slitage, mindre bucklor, undersida med monogram