Saltkar med skedar sterlingsilver
2019-12-13
712463
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
ROBERT HENNELL I, saltkar med samtida skedar, 3 st, sterlingsilver, båtformade, uppsvängda hänklar, spår av invändig förgyllning, stämplade London 1782 resp. 1791, höjd 9,5, vikt 360 g
Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet
Samtliga delar med gravyr, slitage, en med bristning