Sockerskålar silver
2019-12-13
712450
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
SOCKERSKÅLAR på fötter, 1 par, silver, hänklar och ströare liknande fabeldjur, lockknoppar i form av bladdekor, invändigt förgyllda, stämplade GAB 1912, höjd 16, totalvikt 928 g
Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet